Untitled DocumentUntitled Document
Bovengronds
Front
Artikelen
Archief
Album Top 5
De Afgrond In
Aanraders

Ondergronds
Over de Afgrond
Contact

Verwante Gronden
Artikelen van
Monica Dols

 
Onderwerp:
Leven

 
Commentaar
Moet de nieuwe film van Geert Wilders op voorhand verbannen worden of moet iedereen het voor zichzelf bepalen?

  Gepost door:Roger Dols
  Gepost op:2008-01-18 17:07:27
  (190 reacties)
  Eerder Commentaar

 
de Afgrond zoekt nog redactieleden en/of schrijvers. Wie biedt zich aan?

  Gepost door:monica
  Gepost op:2007-09-27 16:26:41
  (43 reacties)
  Eerder Commentaar

 

 

 
Zomerdip

 

Slaap kindje slaap...
Monica Dols
24 juli 2005 Untitled Document
Aantal reacties: 1

 

Ja hoor, het is weer zover. De Zomerdip. Zet je tv aan, sla de krant open, kijk op de Afgrond. Er heerst een zaligmakende rust die af en toe verstoord wordt door een paar metro-idioten met een mislukte bom in hun rugzak.
De pers duikt dan ook als aasgieren op hun prooi en scheuren elkaar in stukken om dat laatste stukje nieuws op te pikken wat door een ander eigenlijk al is voorgekauwd.
Zelfs de Tour brengt een zomerdip, namelijk de laatste zege van Armstrong. Men had net zo goed een herhaling kunnen uitzenden van de afgelopen zes jaar. En op de overheid valt ook al niet te kankeren want alle ambtenaren zijn en masse terug in hun hol gekropen voor de overbekende zomerslaap.

Niet dat iemand het ook merkt want we zitten met zun allen in de Turkse zon of als pasgebraden pakketjes aan de Spaanse Costa’s. voor degene die zich daar nog te hip voor voelt of muziekgevoelig is zijn er de jaarlijkse zomerfestivals alwaar het blijkt tegen te vallen gezien het feit dat nostalgie in muziekland hoogtij viert dit jaar. Op elk redelijk groot festival is er een overvloed aan oude leem zoals Antrax, Iron Maiden, the Cure en vele andere jolige types die dichter tegen hun midlifecrisis dan hun gitaar aanspelen.
Op de Afgrond zijn we langzaamaan ook ingedut met nog een charlatanlullaby van Ferdy en een steeds rustiger rakend forum waar zelfs Margreet van Dijk stil van lijkt geworden (zie de eeuwig durende discussie op het forum). Zou de Here zelf een zomerdip hebben waarin Hij achteroverleunend in zijn grote witte wolk, zijn lange grijze baard net getrimd, denkt: fuck it!

Maar zulke dingen mag men niet zeggen want de enigen die lijken op te bloeien in deze dagen zijn de fundamentalisten die om elk denkbare reden gekwetst schijnen te raken. De moslimfudamentalisten tegen alles wat westers is, lopen volledig bedraad rond en vergeten in hun fanatieke haast dat er meer nodig is dan een ontsteking en wat spijkers. De joodse mediaorganisatie moet oude rapnummers uit de kast trekken om nog wat antisemitisme op te graven. De rechtsradicalen dreigen zelfs geenstijl voor het gerecht te slepen wegens discriminatie (het moet niet gekker worden)!

Dan hebben we het nog niet eens over een groepje fanatistische Friezen (http://nl.groepfanauwerk.org/newpage0.html) die zo graag van Nederland weg willen drijven dat ze de nederlandstalige kant van hun site opzettelijk vol fouten zetten (gebiet).
Of over de rijdende rechter die reclame maakt door te roepen: laat uw vakantie niet verpesten, bel mij! Zodat je zeker gaat weten dat een ieders vakantie verpest gaat worden. Notoire zeikers die gaan zeiken bij een zeikende rechter die de zeikers aanmoedigd vooral op vakantie stug door te gaan met zeiken tegen andere notoire zeikers en de zeikende rechter in zijn campertje te laten opdraven. Top tv!

Wel hoorde ik nog goed nieuws deze zomer, Ivo Niehe stopt ermee! Mijn vreugde was echter van korte duur toen bleek dat Ivo alleen maar gaat stoppen bij de Tros en onze opperdweil overstapt naar Talpa. Alwaar hij anderen gaat leren hoe het beste te dweilen. Maar niet voordat…de Tros hoogtepunten uit Niehe’s geweldige 25 jarige carriere gaat uitzenden, in serievorm uiteraard. Geniet allen even mee met Ivo als hij Lee Towers interviewt: u heeft een zwaar leven gehad he meneer Towers, ik heb zoveel bewondering voor u meneer Towers, wat een ontzettend zwaar leven u gehad hebt meneer Towers, ongelofelijk kloterig zwaar…! Neen, natuurlijk gaat Ivo niet kloterig zeggen. NATUURLIJK NIET! Want dweilen doe je niet met schutwoorden. Als Ivo met pensioen mocht gaan, ooit, kan hij nog altijd terecht bij de bondtegenvloeken.
Dan rest mij nog het nieuws te vermelden dat er voor het eerst een rupsensoort is ontdekt die slakken op het menu heeft staan. Voorpaginanieuws op planet.nl..
Ik zei het u al, de Zomerdip.

Top