Untitled DocumentUntitled Document
Bovengronds
Front
Artikelen
Archief
Album Top 5
De Afgrond In
Aanraders

Ondergronds
Over de Afgrond
Contact

Verwante Gronden
Artikelen van
Monica Dols

 
Onderwerp:
Muziek

 
Commentaar
Moet de nieuwe film van Geert Wilders op voorhand verbannen worden of moet iedereen het voor zichzelf bepalen?

  Gepost door:Roger Dols
  Gepost op:2008-01-18 17:07:27
  (43 reacties)
  Eerder Commentaar

 
de Afgrond zoekt nog redactieleden en/of schrijvers. Wie biedt zich aan?

  Gepost door:monica
  Gepost op:2007-09-27 16:26:41
  (14 reacties)
  Eerder Commentaar

 

 

 

 

 

 

 
Zondag afwezig in verband met virus

 

Monica Dols
3 juni 2004 Untitled Document

 

De zomer, zon en festivaltijd is weer aangebroken. Die eerste twee blijken echter nog even op zich te laten wachten. Het is maar nauwelijks 18 graden en de zon is een enigszins schuchter fenomeen. Maar het eerste grote festival zit er wel al weer op. Pinkpop is geweest. En veel meer wil ik er ook niet over vertellen. Hoewel ik de kwaliteit, beoordelend vanaf mijn luie stoel achter de tv, niet slecht vond. Smaak of geen smaak.
Weinig over gezegd en wellicht velen die het niet met me eens zijn, de Black Eyed Peas kwamen verrassend goed uit de verf. Goede show, muziek waaide niet weg, stemmen klonken niet vals. Voor de fans toch waar voor hun geld denk ik zo.

Wat Pinkpop niet lukt, Werchter doet het wel: uitverkopen (zie discussie op subjectivistenforum). Maar ook naar Werchter zal ik niet gaan. Alleen al het feit dat Metallica voor de zoveelste keer komt opdraven is voor mij genoeg om er verre van te blijven.

Nee, komend weekend wordt besteed op Music No Music festival in Hasselt. Hierover al een hoop te lezen op de Afgrond.
En zondag is er weer Virus. Dit festival vind elk jaar plaats op het TU terrein in Eindhoven.
De entree is bijna voor niks (11 euro exclusief reserveringskosten), de sfeer prima, er zitten altijd leuke bands tussen en anders kun je genieten van goede films, schrijvers of theater.
Het is niet ontzettend groot maar in zijn knusheid biedt het alles wat je van een festival verwacht.
Op Virus heb ik al mogen genieten van Pragha Khan(2002), Vive la Fête en vorig jaar deed Moloko een goede poging. Helaas ging er toen technisch gezien het een en ander mis zodat er maar drie nummers konden worden gespeeld. Waarbij aantekenend dat Moloko er niet als een zoutzak bij ging staan maar het publiek op actieve manier, probeerde te vermaken. De zangeres deed een acrobatische dans om zich vervolgens met de rest van de band rond het drumstel te verzamelen en een akoestisch nummer ten gehore brachten. Ook het hof van Commerce was vorig jaar aanwezig en zeer de moeite waard.
Dit jaar is er o.a. muziek van Audiotransparant, de Kift en Peter Pan Speedrock.
Daarnaast wordt de film van Tom Barman (voorman Deus), “Any way the wind blows” gedraaid. Wat theater betreft is Dogtroep een van de groepen die het festival verblijden met hun optreden.
Voor het volledige programma kun je natuurlijk het beste kijken op www.virus.nl
Een echte aanrader dit festival, alhoewel….misschien moet ik maar niet teveel mensen enthousiast maken om te voorkomen dat ook Virus uitgroeit tot een vervelend, groot, volgepropt, saaie bands programmerend, jaarlijks terugkerende happening.

Top